Kultivoi kanabis në pyll,/Arrestohet kultivuesi i Kanabisit

0
58

Policia e Mallakastrës ka arrestuar 43 vjeçarin me iniciale Sh. S.,banues në Ngraçie, për kultivim të bimëve narkotike. “Shërbimet e Policisë Mallakastër, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e atyre personave që tentojnë të kultivojnë bimë narkotike, kanë konstatuar të kultivuara në një zonë të pyllëzuar në fshatin Ngraçie, disa bimë narkotike” njoftoi policia. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.