Mbyllet Call-Center ku u regjistruan 15 raste të reja me Covid-19

0
300

Inspektoriati Shterëror Shëndetësor mbyll Call-Center ku u regjistruan 15 raste të reja me Covid-19.

Gjatë përditësimit të të dhënave për situatë e Covid-19 në vend, Minstria e Shëndetësisë njoftoi se rastet në Call-Center ishin kontakte të një rasti pozitiv të identifikuar dy ditë më parë. Ndërkohë në 24 orët e fundit u shënuan 25 raste të reja duke e çuar në 1,029 numrin total të të infektuarve.

Një pacient 69-vjeçar humbi jetën, dhe numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 33.