Më të kërkuarat në Google për 2018

0
5

Google ka publikuar një listë me gjërat më të kërkuara për vitin 2018, përfshirë këtu filmat më të suksesshëm, VIP-at më të njohur, ngjarjet më të bujshme etj. Sigurisht që lista vlen vetëm për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, megjithëse me zhvillimet e ditëve të sotme, s’mund të themi që s’janë tregues edhe për Europën dhe jo vetëm, shkruan Variety.

Sigurisht që Kupa e Botës nga FIFA – Rusi 2018 do të ishte padyshim ngjarja më e kërkuar për vitin 2018, e ndjekur nga uragani Florence që goditi qytetin bregdetar të Wilmington-it në Karolinën e Veriut, për t’u përhapur më pas në të tjera zona.

Vdekja e reperit Mac Miller si pasojë e toksicitetit të përzierjes së fentanilit (ilaç kundër dhimbjes që përdoret zakonisht për anestezi), kokainës dhe alkoolit, ishte një tjetër ngjarje e bujshme, e cila renditet në vendin e tretë.

Në vijim gjeni listat e plota:

Lista finale:

1. World Cup

2. Uragani Florence

3.Mac Miller

4. Kate Spade

5. Anthony Bourdai

6. Black Panther

7. Mega Millions Results

8. Stan Lee

9. Demi Lovato

10. Zgjedhjet elektorale.

Filmat:

1. Black Panther

2. Incredibles 2

3. Deadpool 2

4. Avengers: Infinity War

5. A Quiet Place.

Aktorët:

1. Logan Paul

2. Bill Cosby

3. Sylvester Stallone

4. Pete Davidson

5. Michael B. Jordan.

Njerëzit:

1. Demi Lovato

2. Meghan Markle

3. Brett  Kavanaugh

4. Logan Paul

5. Khloe Kardashian.

Vdekjet:

1. Mac Miller

2. Kate Spade

3. Anthony Bourdain

4. Stan Lee

5. Aretha Franklin

Muzika:

1. Demi Lovato

2. Eminem

3. Ariana Grande

4. Rick Ross

5. Cardi B

Këngët:

1. Bohemian Rhapsody

2. This Is America

3. Baby Shark

4. God’s Plan

5. Killshot.

Dasmat:

1. Dasma mbretërore [Prince Harry dhe Meghan Markle]

2. Dasma e Priyanka Chopra-s me Nick Jonas

3. Dasma e princeshës Eugenie-s me Jack Brooksbank

4. Dasma e Kat Von D me Rafael Reyes

5. Dasma e Deepika Padukone me Ranveer Singh.