Medalja e parë e artë, Meta: I lumtur për këtë fitore, mirënjohje Abakarov për këtë sukses të jashtëzakonshëm

0
35
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryetari i Partisë së Lirisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar pas fitores së Zelimkhan Abakarov i cili përfaqësoi Shqipërinë në Kampionatin Botëror të Mundjes.

Përmes një postimi në “Facebook”, Meta i shpreh mirënjohje Abakarov për këtë fitore, gjithashtu falenderon dhe menaxherin Sahit Prizreni për premtimin e mbajtur.

“Shqipëria kampione e botës në sportin e mundjes. I lumtur për këtë fitore të madhe, që na krenon të gjithëve. Mirënjohje kampionit tonë Zelimkhan Akbvarov për këtë sukses të jashtëzakonshëm! Gjithashtu një falenderim të përzemërt për Sahit Prizrenin për premtimin e mbajtur”, shkruan Meta.

Zjarr Tv Ad