Mediat e huaja raportojnë për pasuritë e ish-deputetit të PS

0
6

Prokuroria e Krimeve të Rënda vendosi të sekuestronte të enjten pasurinë e ish-deputetit socialist, Arben Ndoka dhe familjarëve të tij, e cila përllogaritet në vlerën e 40 mln eurove.

Për këtë vendim kanë raportuar edhe mediat e huaja. Prestigjiozja “The Associated Press” thekson se Ndokës i janë sekuestruar 30 hektarë tokë publike në rrethin e Lezhës. Ish-deputeti i Partisë Socialiste u arrestua tetorin e kaluar gjatë operacionit “Volvo 4”, ndërsa më pas iu caktua  masa e sigurisë “arrest shtëpie”.