Mediat serbe/ Kaos mes shqiptarëve, Rama ofendon Haradinajn

0
86

Deklaratat e djeshme të Edi Ramës në Tiranë ku ofendonte kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, kanë gëzuar mediat serbe. Siç edhe ndodh zakonisht, kur zihen shqiptarët, mediat serbe nuk i lënë pa pasqyruar këto përplasje.

Kështu ndodhi edhe me deklaratat e Edi Ramës.

I pyetur nga gazetarët në Tiranë në lidhje me deklaratat e Haradinajt, se Moghreni, ai (Rama) Thaçi dhe Vuçiç kanë rënë dakord për ndarjen e Kosovës, kryeministri i Shqipërisë tha se ‘ai është budalla’.

Rama në konferencën e shtypit në Tiranë me Mogherinin tha se deklaratat e Haradinajt ishin një ‘gënjeshtër’ dhe se diçka e tillë mund të thuhej vetëm nga një ‘budalla.

Ndërsa Hashim Thaçi gjithashtu nga Tirana tha se Kosovës i duhet një kryeministër për të punuar për të mirën e popullit, e jo për të dhënë deklarata patriotike.