Mediat serbe shkruajnë për dorëheqjen e Haradinajt

0
3

Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj është bërë top lajm në mediet serbe.

Ato kanë shkruar duke iu referuar mediave të Kosovës për arsyen e Haradinajt për dorëheqje e që është ftesa nga Gjykata Spceiale.

Mirëpo, mediet serbe kanë pikasur deklaratën e Haradinajt ku thotë se taksa ndaj Serbisë do të qëndroj dhe këtë e kanë apostrofuar në lajmet e tyre.

Ndërkohë, Haradinaj është ftuar nga Gjykata Speciale si i dyshuar.