Mënyra e frikshme se si një person tentoi të kalonte kufirin për në Spanjë

0
2127

Dy persona janë arrestuar nga policia spanjolle, pasi tentuan të trafikonin një emigrant drejt Spanjës.

Siç mund të shihni në fotografi, dy të ndaluarit nga Maroku, e futën emigrantin klandestin në një valixhe, të cilën e kishin fshehur në makinë.

Nga kontrolli i policisë në kufi, u gjet klandestini afrikan brenda valixhes. Ai u dërgua për trajtim mjekësor në spital, për shkak të problemeve me frymëmarrjen.

Ndërkohë po në makinë të fshehur, ishin edhe një burrë dhe një grua nga Guinea, por ata nuk ishin futur në valixhe, por ishin munduar të fshiheshin në sediljet e pasme.