Merr flakë banesa në Belgjikë, humbin jetën dy të rinj shqiptarë

0
26

Ditën e premte një zjarr ka rënë në zonën e Dilbeek në Bruksel i mori jetën dy të rinjve shqiptarë. Mësohet se viktima mbetën Pelivan Hysaj nga Berati, 24 vjeç dhe 23 vjeçari Venedik Pirushi nga Durrësi. Alain Habils, zëdhënës i zjarrfikësve në zonën Flemish Brabant West tha se viktimat janë me origjinë shqiptare.Shkaku i incidentit ende nuk dihet.

“Është një ndërtesë e ndarë në tri banesa, kur zjarrfikësja e parë mbërriti në vendin e ngjarjes disa minuta pas telefonatës, flakët ishin përhapur gjithëandej.