Mes debateve, Parlamenti miraton me 76 vota projekt-buxhetin 2023

0
14
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Pas dy ditësh debate është miratuar sot projekt buxheti i vitit 2023. Pas seancës se zhvilluar dje dhe sot, 76 deputetët e mazhorancës kanë votuar pro ndërsa 41 deputetë kanë votuar kundër, ndërsa nuk ka pasur asnjë abstenim.

Seanca e Kuvendit ka nisur ditën e djeshme në orën 10:00 dhe vijoi deri në orën 23:00, për të rinisur sot në orën 09:00, e deri pak pas mesdites.

Ndërkohë akuza ka pasur nga ana e opozitës sa i takon këtij buxheti që sipas tyre është një buxhet i vjedhur nga qeveria Rama.

Zjarr Tv Ad