Mesfushori serb e quan vëlla Thomas Strakoshën

0
9

Portieri i Kombëtares shqiptare është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme me skuadrën nga kryeqyteti italian. Portieri i talentuar shqiptar vlerësohet lart nga trajneri, Simone Inzaghi dhe është i paprekshëm në formacionin bazë. Së fundmi, Strakosha ka publikuar një foto në rrjetin social, Instagram me përshkrimin: “Rikuperimi në proces”. Mesfushori serb i ka shkruar Strakoshës një koment: “Bravo vëlla”.

Ndryshe, vlen të përmendet se në Lazio luajnë edhe shqiptarët Valon Berisha dhe Riza Durmishi