Meta: Bëjnë sikur ngulin pemë, por shkulin njerëz nga Atdheu

0
19
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një takim me strukturat e partisë, nuk ka lënë pa “thumbuar” mënyrën e zgjedhur nga Partia Socialiste për të bërë fushatën e 14 majit.

Meta tha se ndërsa Rilindja “bën sikur mbjell pemë, në të vërtetë shkul qytetarët dhe ëndrrat e tyre nga vendlindja.

“Shumë shpejt do bëhet inventari i 1 milion pemëve që nuk ekzistojnë.

Duke votuar të gjithë, do ndalojmë të shkulin njerëz nga Shqipëria, se këta bëjnë sikur ngulin pemë dhe shkulin njerëz dhe ëndrrat e tyre për të jetuar pranë familjarëve.

Sa gjoba janë vënë në Tiranës qytetarëve vetëm për të demonstruar arrogancë e për ti mbajtur njerëzit të frikësuar.
Dhe kur vijnë zgjedhjet të thonë ja ta hoqëm gjobën”, tha Meta.

Zjarr Tv Ad