Meteori godet Kubën, dëgjohet shpërthim i fuqishëm

0
192
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një metor mund të ketë goditur Kubën perëndimore të premten, sipas Shërbimit Kombëtar të Motit në Key Ëest, Florida.

Sipas NËS  radari mund të ketë zbuluar një meteor pranë Vinales ndërsa të premten morën raportime se një meteor po shihej në qiell nëpër Florida Keys.

Banorët në Vinales  tha se dëgjuan një shpërthim të madh pasditen e së djeshme (1 shkurt).

Shpërthimi nuk është konfirmuar ende se ka ndodhur nga meteori, por qeveria kubaneze po bën hetimet.

Si edhe nuk ka raportime për të lënduar.

Në vitin 2013, një shpërthim meteori tronditi rajonin Urals të Rusisë.

Xhamat u thyen dhe muret e ndërtesave u shembën pasi zhurma e madhe e shpërthimit u përhap nëpër rajon.

Më shumë se 1000 njerëz u plagosën, përfshirë 200 fëmijë. Shumë prej tyre u goditën nga xhamat e thyer.

Zjarr Tv Ad