Michelle Obama gruaja më e admiruar në botë, Melania e 19-ta

0
5

Michelle Obama është gruaja më e admiruar në botë. Sipas sondazhit të kompanisë YouGov ish-Zonja e kryeson renditjen e grave më të admiruara në botë.

Në vend të dytë është Oprah Winfrey pasuar nga aktorja Angelina Jolie dhe Mbretëresha Elizabeth në vendin e katërt. Në studim morën pjesë më shumë se 42 mijë pjesëmarrës nga 41 vende të botës dhe u krijua një listë me 20 gratë dhe burrat më të admiruar në gjithë botën.

Ndësa Zonja e Parë Melania Trump renditet e 19-ta. Në kategorinë e meshkujve vendin e parë e mban Bill Gates, i ndjekur nga Barack Obama dhe Jackie Chan.