Mijëra shqiptarë nisin marshimin drejt kryeministrisë

0
1

Mijëra shqiptarë janë ngritur në protestë kundër Edi Ramës dhe qeverisë së tij.

Të ardhur nga gjithë Shqipëria, qytetarët do të protestojnë mbrëmjen e sotme në bulervadin Dëshmorët e Kombit.

Protestues nga zona e Unazës së re dhe të njësisë numër 7 janë nisur drejt kryeministrisë.Ata mbajnë në dorë një pankartë të madhe me shënimin: Qeveri e krimit, qeveri e korruptuar.