Milot Rashica përkrah yjeve të Bundesligës

0
4
v.li.: Milot Rashica (SV Werder Bremen, 11) mit Torjubel, Jubel, Freude über das Tor zum 1:0, DIE DFL-RICHTLINIEN UNTERSAGEN JEGLICHE NUTZUNG VON FOTOS ALS SEQUENZBILDER UND/ODER VIDEOA?HNLICHE FOTOSTRECKEN. DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO., Fussball, Bundesliga, SV Werder Bremen - Fortuna Düsseldorf, *** v li Milot Rashica SV Werder Bremen 11 with goal jubilation Jubilation joy about the goal to 1 0 DIE DFL RICHTLINEN UNTERSAGEN JEGLICHE USE OF PHOTOS ALS SEQUENZBILDER AND OR VIDEOA HNLICHE FOTOSTRECKEN DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND OR QUASI VIDEO Football Bundesliga SV Werder Bremen Fort Fort SEQUENCES AND OR QUASI Football Bundesliga SV Werder Bremen xobx

Milot Rashica mbetet protagonist absolut në radhët e Werder Bremenit në këtë sezon. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës realizoi një gol dhe asistoi  në një tjetër në fitoren 3-1 të skuadrës së tij ndaj Mainzit fundjavën e kaluar. Falë paraqitjes së tij dhe ndikimit që pati në rezultatin përfundimtar, është përzgjedhur sërish në formacionin e javës në Bundesligë. Rashica është vendosur në krahun e djathtë të mesfushës, kurse në 11-she janë edhe “yje” të tjerë si Da Costa, Guerrero e Poulsen.

Lojtari anësor deri më tani ka pasur 28 paraqitje për bardhejeshilët dhe ka shënuar 9 gola në të gjitha garat, 8 vetëm në Bundesligë. Ai është golashënuesi i ditë më i mirë i Werderit, pas Kruses, që ka shënuar 10 gola në kampionat, pra vetëm 2 më shumë se mesfushori kosovar.