Ministri i Drejtësisë do të zbarkojë në Uashington/ Yuri Kim takim ‘kokë më kokë’ me Ulsi Manjën, zbardhet biseda

0
28
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim u takua dje me Ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja për të shqyrtuar progresin në zbatimin e reformës në drejtësi dhe rëndësinë e saj për aspiratat e Shqipërisë për integrimin në BE.

Ambasadorja theksoi sërish që Presidenti amerikan, Joe Biden në qershor 2021 e identifikoi luftën kundër korrupsionit si një interes thelbësor të sigurisë kombëtare, sepse kërcënon sigurinë, barazinë ekonomike, progresin dhe demokracinë.

Takimi i paraprin pjesëmarrjes së Ministrit Manja në Konferencën e Njezetë Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit (IAÇ) në Uashington, DC, 6-10 dhjetor.

Zjarr Tv Ad