Ministrja Xhaçka në Nju Jork merr pjesë në takimin e SEECP: Koha që rajoni ynë të punojë së bashku për të mirën e popujve tanë

0
29
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ndodhet në Nju Jork ku ka marrë pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të SEECP.

Xhaçka shkruan se ky takim ëështë mbajtur në një periudhë krize të paprecedentë të shkaktuar nga lufta e paprovukuar e Rusisë.

“Nju Jork, në takimin e Ministrave të Jashtëm të SEECP, mbajtur në një periudhë krize të paprecedentë të shkaktuar nga lufta e paprovukuar e Rusisë 🇷🇺 ndaj Ukrainës 🇺🇦.

Është koha që rajoni ynë të punojë së bashku për të mirën e popujve tanë” shkruan Xhaçka, teksa ndan foto nga takimet.

Zjarr Tv Ad