Misteri i kullave te PD, Bardhi: Nuk e di kush e ka porositur, as Basha s’di gjë!

0
388
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Projekti për ndërtimin e disa kullave shumëkatëshe në tokën ku ndodhet sot Selia e Partisë Demokratike si dhe disa prona të tjera, ndodhet në Bashkinë e Tiranës.

Sekretari i PD-së Gazment Bardhi tha se nuk ka dijeni për këtë projekt, po ashtu edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Bardhi ironizoi se si projekti ka dalë nga zyra e Bashkisë së Tiranës dhe është publikuar nga Sali Berisha, i cili akuzon Bashën për aferë në këtë ndërtim.

Sipas gazetarit Blendi Fevziu, projekti ka ardhur nga pronarët e tokës, por ai tha se nuk ka arritur të identifikojë se kush është investitori.

Pjesë nga diskutimet:

Gazment Bardhi: Kam zero të dhëna deri në ditën që u përdor si mashtrim publik nga Sali Berisha. Kemi zero informacion dhe ju nxisim ju si media të verifikoni kush është porositësi i këtij projekti dhe në çfarë faze ndodhet. E sigurt është që PD do të vijojë të qëndrojë në selinë e saj.

Blendi Fevziu: Projekti është në Bashkinë e Tiranës dhe ka kushtuar 1.4 milion euro.

Gazment Bardhi: As Basha, zero informaciom. Do të duhet të dimë kush e ka porositur. Pyesni dhe Sali Berishën që kishte informacion.

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...