Mjeku Ilir Alimehmeti: Krizën ekonomike nuk e ka vetëm Shqipëria…Pagat e pedagogeve më të ulëtat në rajon.

0
16
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

I ftuar në emisionin “Shkruaje në akull”, mjeku infeksionist Ilir Alimehemti I cili u përfol ditën e djeshme nga shume portale se ka nisur fushatën elektorale si kandidat për Kryetar Bashkie. Biseda në studio u përqëndrua tek protesta e pedagogëve.

Ai foli për protestën e padagogëve, për të cilat tha se kjo protest ka kërkesa gjithpërfshirëse. Pyetjes së drejtuesit të emisionit Ismet Drishti se sa kërkojnë pedagogët Alimehmeti iu përgjigj se sindikata ka vendosur nje rritje rreth 30% kete muaj dhe 20% vitin tjeter.

Mjeku e ka krahasuar vendin tonë me Prishtinën për të cilën tha se është tepër larg me pagesat e pedagogeve. Përderisa jemi në krizë ekonomike globale, atëhere përse kjo krizë është cetëm për vendin tonë dhe jo për vendet e tjera.

Biseda është shoqëruar edhe me tone humori nga personazhi Sazan Ypi, nga aktori Marenglen Kaso.

Zjarr Tv Ad