Modriç shënon golin e vitit, por VAR-i merr vendimin befasues

0
19

Real Madrid shënoi një ndër golat më të bukur të sezonit me anë të Luka Modric. Në minutën e 56’ kroati lëshon një ‘silurë’ nga jashtë zonës dhe topi nuk kishte rrugë tjetër veç rrjetës. Por festa e madrilenëve u prish për shkak se ndërhyri VAR-i duke anuluar këtë supergol. Arsyeja është e thjeshtë, Varane ishte pozicion jashtë loje madje ai i bllokoi rrezen e shikimit portierit kundërshtar.