Momenti i “akullt” midis kunatave! Si vështrimi i Kate Middleton “ngriu” në vend Meghan Markle, flet ekspertja e gjuhës së trupit

0
89
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Panoramaplus.al/ Një eksperte e gjuhës së trupit ka shpjeguar ‘momentin e akullt’ që u pa nga fansat mbretërorë mes Kate Middleton dhe Meghan Markle pasi dyshja u ribashkuan pas vdekjes së Mbretëreshës (11 shtator).

Dyshja, së bashku me burrat e tyre, u shfaqën për një shëtitje në Windsor, ndërsa turmat u mblodhën për të nderuar Mbretëreshës Elizabeth II pas vdekjes javën e kaluar.

Momenti i ftohtë tregon Princeshën e Uellsit e cila i hodhin një vështrim të ashpër Dukeshës së Sussex-it, para se të refuzonte të qëndronte pranë saj, gjatë momentit që përshëndesnin turmën para se të hypnin në makinë.

Kate dukej se kishte vënë re se publiku po e filmonte, kështu që u përpoq të buzëqeshte- por fansat mbretërorë me sy shqiponjë e vunë re, duke dërguar video të saj virale në mediat sociale.

Një përdorues shkroi në Twitter: ” Kjo grua e urren Meghan-in.”

Një tjetër shtoi: “Ajo është e qartë se nuk mund ta durojë atë. Ky moment e tregon.”

Që atëherë, ekspertja e gjuhës së trupit, Katia Loisal, ka shpjeguar për 7news se sjellja e Kate e rrëzoi besimin e Meghan.

Ajo tha: “Krejt ndryshe nga Meghan e sigurt që njohim, Meghan u shfaq jo mirë gjatë këtij takimi, gjë që nuk është befasuese duke pasur parasysh kritikat e fundit me të cilat është përballur.”

“Në shumë raste, Meghan shikoi Kate, megjithatë, vështrimi nuk ishte reciprok.”

Në vend të kësaj, Katia pretendon se Kate zgjodhi të “shikonte” Meghan, gjë që e bëri atë të ndihej e pasigurt, ndërsa dhe qëndrimi i saj ndryshoi.

Ekspertja gjithashtu beson se edhe Princi Harry e vuri re dhe iu afrua më pranë dhe i preku krahun për ta “mbrojtur”

Zjarr Tv Ad