Moti i keq/ Agjencia e Mbrojtjes Civile shkresë 5 prefekturave

0
0

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i është drejtuar 5 prefekturave në vend me shkresa zyrtare duke paralajmëruar mot të keq.

Sipas IGjEUM në veri perëndim dhe në jug të vendit priten reshje shiu dhe stuhi ndërkohë që vendet më të rrezikuara janë Shkodra, Dibra, Malësia e Madhe e Kruja.