Moti merr kthesën e madhe, çfarë ndodh nga sot me temperaturat

0
44

Moti i kthjellët dhe vranësira të lehta dominojnë bregdetit dhe zonat e ulëta.

Por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat juglindore, duke rrezikuar reshje të dobëta shiu e dëbore gjatë mëngjesit.

Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të mbeten nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë Shqipërinë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15 °C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi lindor-verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.