Ndahet nga jeta ish-presidenti i njohur i klubit Italian

0
8

Një lajm i hidhur për botën e sportit vjen nga Italia. Ish-presidenti i Romës, Giuseppe Ciarrapico është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare.  Ndërmarrësi dhe politikani italian e drejtoi skuadrën verdhekuqe nga viti 1991 deri më 1993. Gjatë drejtimit të tij, Roma ishte finaliste e Kupës së Italisë dhe arriti në çerekfinalet e Kupës Uefa dhe Kupës së Kupave.