Ndahet nga jeta moderatori që bëri histori në televizione

0
577
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Eshtë ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm moderatori italian Maurizio Costanzo. Gazetar, drejtues në tv, autor e skenograf, kishte mbushur 84 vjeç.

Në televizion ka organizuar 4405 puntata show që mbante edhe emrin e vet. 34 vjet në televizionin italian. E kishte mbyllur në 2009 por nuk mund të qëndronte pa të dhe e rinisi në 2015.

Ka lindur në romë në gusht 1938 dhe filloi si kronist në Paese Sera në 1956. Më pas 7 vite si autor radiofonik në Rai me Canzoni e nuvole. Ishin hapat e parë që e çuan në televizion. Në vitin 1982 fillon emisionin Maurizio Costanzo Shoë.

Eshtë martuar katër herë dhe herën e fundit në 1995 ia jep unazën Maria de Filippi.

Zjarr Tv Ad