Ndihen lëkundje tërmeti në vend/ Ja ku ishte epiqendra…

0
3

Qarku i Durrësit është tronditur nga tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Lëkundjet me magnitudë 3.5 të shkallës rihter janë regjistruar në orën 05:30 të mëngjesit të sotëm

Epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik, 32 km nga Tirana dhe 14 km nga Durrës, me një thellësi 10 km. Paraprakisht nuk raportohet për dëme.