Ndiqeni sonte në Shkruaje në akull/Një pozicion dy standarde…Krahasimi midis pastrueses së shtetit dhe pastrueses së shtetarit

0
1394
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Nuk kanë qenë të pakëta reagimet ndaj ngjarjes së fundit ku protagoniste ishte një zyrtare dhe një sanitare me të birin. Krahasimin e duhur bëri Ismet Drishti në emisionin “Shkruaje në akull” në Zjarr TV.

Shikojeni këtë pastruese që punon në shtet, përveç entuziazmit që tregon kur sheh ministren e Krifca duken qartë linjat tejet elegante, që janë “pasojë” edhe e mirëqënies që ka nga paga që merr në shtet, por gjithsesi ajo duket e lumtur…

Ndërsa krahë saj qëndron kokëulur pastruesja e “shtetarit” Rozeta Dobi, e cila edhe pse e pikëlluar dhe me lot në sy sepse për pak do i kishte “rehatuar” disa breza me paratë e marra nga shtepia e ish-zyrtares, duket qartë që ka patur një mirëqënie të lartë nga paga dhe “bakshishet e shtetarit”.

Sonte në orën 21:00 ndiqni të plotë emisionin “Shkruaje në akull” në Zjarr TV dhe live në Facebook.

Zjarr Tv Ad