Ndryshimet në Qeverinë Rama, kreu i Partisë së Lirisë komenton ministrat e rinj: Hiq Lenën, vendos Prenën

0
20
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka komentuar ndryshimet në Qeverinë Rama, duke u shprehur se këto ndryshime, sipas tij, janë si “hiq Lenën, vendos Prenën”.

Më tej, kreu i PL, deklaroi se “një qeverisje e kalbur në themelet e saj, e bazuar në shtypje, arrogancë, në përjashtim dhe në një korrupsion skizofrenik”, do shkojë gjithnjë e më keq.

“Hiq Lënën, vër Prenënë! Gjithnjë e më rëndë do shkoj një qeverisje e kalbur në themelet e saj, e bazuar në shtypje, arrogancë, në përjashtim dhe në një korrupsion skizofrenik”, tha Meta.

Zjarr Tv Ad