Negociatat me Greqinë, Rama takim me Presidentin Meta

0
194

Kryeministri Edi Rama po zhvillion nje takim me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Mësohet se takimi është kërkuar nga shefi i ekzekutivit, por është shtyrë disa herë për shkak të axhendës së kryeministrit. Takimi po zhvillohet në ambientet e Presidencës dhe vjen në vazhdën e konsultimeve për negociatat me Greqinë.Kreu i shtetit duhet të japë autorizimin për nisjen e negociatave, por ka kthyer dy herë kërkesën e ministrisë së Jashtme pasi ka kërkuar me shumë sqarime dhe informacion shtesë.
Po ashtu në qëndër të takimit është edhe situata aktuale politike në vend.