Një 36 vjeçar tenton t’i japë fund jetës në shtëpinë e vjehrrit/ Detajet…

0
4

Një ngjarje e rë.ndë ka ndodhur në Fier, ku 36-vjeçari Taulant Jemini ka tentuar t’i japë fund jetës në shtëpinë e vjehrrit të tij, në rrethana ende të paqarta. Mësohet se Jemini, me banim në Tiranë, ka lènduar veten, dhe tashmë ndodhet në Sptalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

“Sot rreth 08:30, në Patos, në banesën e vjehrrit të tij, shtetasit S. A., dyshohet se ka tentuar t’i japë fund jetës me mjet prerës , shtetasi T. J., 36 vjeç, banues në Tiranë.

Aktualisht 36-vjeçari ndodhet në Sptalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve. Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, njofton Pòlicia e Fierit.

Ky është rasti i dytë në Fier brenda pak ditësh, ku dhëndurët tentojnë që ti japin fund jetës në shtëpitë e vjehrrive të tyre.

Fundjavën e kaluar ishte shtetasi Elton Meta ai që bëri rezistencë me a.rmë ndaj Pòlicisë, dhe tentoi t’i japë fund jetës në shtëpinë e vjehrrit të tij, pas problemeve me bashkëshorten e cila i kishte kërkuar ndarjen, dhe kishte ikur nga shtëpia bashkë me vajzën e mitur.