Një 63-vjeçar nga Tunizia bie në pranga/ Tentoi të fuste ilegalisht valixhen plot me paund

0
1

Mëngjesin e sotëm, policia Kufitare në Rinas, ka arrestuar  një 63-vjeçar me origjinë nga Tunizia, i cili tentoi të fuste një valixhe me 67850 paund të padeklaruara në vendin tonë. Shtetasi tunizian me inicialet J. D., u procedua penalisht për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”.

Njoftimi i plotë i policisë: Policia Kufitare, godet një tjetër rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi.

Sekuestrohen 67850 paund. Procedohet penalisht nje 63-vjeçar nga Tunizia.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas, si rezultat i shtimit të kontrolleve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar dhe në analizën e riskut, në hyrje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë, shtetasin J. D., 63 vjeç, lindur në Tunizi dhe banues në Angli.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetasit të lartpërmendur, në çantën e tij të shpinës dhe në valixhe, shërbimet e Policisë Kufitare, i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 67850 paund.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga ana e seksionit të ZMP-së, shtetasi J. D. u procedua penalisht për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”.