“Një herë ma hipe, një herë ta hipa i thonë kësaj”/ Batuta e Kryemadhit në Kuvend, shihni si reagon Sali Berisha dhe Ilir Meta kur e dëgjojnë

0
114
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Fjala e deputetes së Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, në seancën plenare të ditës së sotme është pritur mes duartrokitjesh dhe të qeshurash nga pjesa tjetër e opozitës që ndodhej në protestë përballë Kuvendit.

Kjo batutë e fundit e Kryemadhit është pritur me të qeshura si Berisha që vuri pëllëmbët mbi fytyrë, ndërsa Meta u shkri gazit.

Duke folur në Kuvend, Kryemadhi u shpreh, mes të tjerash:

“Çështja e Komisionit Hetimor për Edi Ramën mund të ndalohet vetëm në një vend absurd që drejtohet nga një njeri pa shkollë. Ai mund ta mbyllë këtë punë me ne por me Amerikën nuk e mbyll dot. Amerika do ta mbyllë për veten e vet se i ka futur hundët aty ku nuk duhej. Në këto maja rripa-rripa një herë ma hipe, një hera ta hipa i thonë kësaj”.

 

Zjarr Tv Ad