Një makinë p ërplas për vd ekje drejtuesin e karrocës

0
6

Një a ksident me pasojë vd  ekjen e një personi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në aksin nacional Korçë – Kapshticë në fshatin Neviçisht.

Bëhet me dije se një person ka dalë me një karrocë me kalë nga rruga dytësore e fshatit në drejtim të aksit nacional.

Mësohet se viktima ka qenë duke ecur me kalë, por në momentin kur ai është futur në rrugën dytësore të fshtatit Neviçisht, kali është trembur dhe i ka dalë përpara makinës. Si pasojë e p ërplasjes drejtuesi i karrocës ka gjetur vd  ekjen e menjëhershme bashkë me kalin e tij.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 23.09.2020, rreth orës 05:35, në aksin rrugor Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Neviçisht, ka ndodhur një ak  sident, ku për pasojë shtetasi E. G., 27 vjeç, banues në fshatin Pojan, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”, ka përplasur shtetasin H. R., rreth 70 vjeç, banues në fshatin Neviçisht, që lëvizte në rrugë me kalë, i cili ka gjetur vd  ekjen.

Drejtuesi i mjetit shtetasi E. G., u dërgua në Spital për kontroll mjekësor, me të cilin do të kryen veprimet e mëtejshme proceduriale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të ak  sidentit.