“Një minutë heshtje për…”/ Spiropali provokon rëndë deputetët e opozitës

0
86
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënie me Parlamentin Elisa Spiropali nuk ka kursyer ironitë në fjalën e saj në Parlament.

“Së pari një 1 minutë heshtje për Edmond Spahon, që ra në fushë betejën, respekt për veprën e tij, i palodhur, dhe keqardhje që tradhëgimia e tij e bilbilfryerjes. Ai ishte padiskutim më i guximshëm dhe me më shumë vlerë sesa ju së bashku. Do jetë gjithmonë në zemrat tona, kur do ta kemi sërish këtu bashku me ju për revolucionin e radhës. Pasi të mbarojnë 20 ditët…”, tha ajo.

Në këtë moment ndërhynë nga vendi deputetët e PD, të cilët u revoltuan nga fjala e Spiropalit. Nga ana tjetër kryeparlamentarja Lindita Nikolla i tërhoqi vërejtje Spiropalit duke i kërkuar t’i përmbahet procedurës.

Zjarr Tv Ad