Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

0
5

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mesditën e sotme kryeqytetin e Greqisë.

Tërmeti prej 5.3 ballësh ka goditur Athinën dhe ka shkaktuar probleme.

Paraprakisht mësohet se është shkëputur energjia elektrike dhe ajo telefonike.Ndërsa ka edhe dëme materiale.