“Nuk mund të ketë më vija të kuqe”,paralajmëron rinisjen e Protestave

0
48

Nje dite pasi kryeministri Rama njoftoi vendimin e PS-se per hapjen e listave dhe rrezimin e koalicioneve, nderkohe qe kryedemokrati Basha, tha se ne kete menyre eshte prishur marreveshja e 5 qershorit per Reformen Zgjedhore, vjen reagimi i nenkryetarit te PD-se. Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Edi Paloka, teksa poston nje galeri me foto nga protestat e medha e masive te opozites kunder qeverise dhe Rames, shkruan se pas kesaj qe ndodhi, nuk mund të ketë me vija të kuqe. Tani që Rama po kërkon të kalojë cdo kufij vetëm për të mbrojtur pasurinë dhe pushtetin e tij personal,nuk mund të ketë me “vija të kuqe” që ta ndalin popullin të marrë në dorë fatet e tij… Kjo është e qartë sot për këdo, Shqiptare apo Ndërkombëtare!”- shkruan Paloka në postimin e tij.