Nuk ndalet droga shqiptare drejt Greqisë

0
47

Kapen 107 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Operacioni është bërë në zonën e Kallpaq, Janinë.

Ne një makinë që vinte nga kufiri gjelbër shqiptar janë gjetur dhe sekuestruan nga policia greke 91 pako me 106 kg 850 gram marijuanë.

Gjithashtu janë sekuestruar edhe 180 euro dhe 2 celularë.

Në pranga është vënë drejtuesi i mjetit, një qytetar shqiptar, emri dhe mosha e të cilit nuk bëhet e ditur