Numri dy i FSHF u la në burg për inceneratorin e Fierit/ Avokati i tij ironizon: Të heqim të gjitha masat shtrënguese, të jetë vetëm burgu

0
36
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Avokati i Arben Dervishajt, një prej të arrestuarve për inceneratorin e Fierit ka folur për mediat pasi GJKKO la në burg pesë prangosurit dy ditë më parë mes tyre dhe klientin e tij, numrin dy të FSHF.

Sokol Hazizaj bëri një ironi ku tha se “ne të gjithë të marrim një nismë ligjore për ndrysimin e kouit të procedurës penale që masë shtrënguese të jetë vetëm burgu burgu, që të hiqen masat e tjera shtrënguese.

E vërteta është se të gjitha situacionet janë në përputhje me kontratën që ai ka ngritur. Inceneratori i Fierit është atje. Mund të bëni një metodë krahasuese. Ai ka qenë këtu. Nuk i është larguar asnjë lloj hetimi. Nuk është thirrur asnjëherë. Këto janë fjalë unë nuk merrem me fjalë“, tha avokati.

Zjarr Tv Ad