Numrit dy të qeverisë kroate i publikojnë pamjet me prostituta dhe kokainë

0
81
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Qeveria kroate ndodhet në “cunamin” e një skandali ku zv/kryeministri dhe ministri i Ekonomisë, Tomislav Tolušić, është shfaqur në foto me një prostitutë dhe kokainë.

Fotot janë botuar nga gazeta kroate “Nacional”.

Fotot tregojnë Tolušićin ulur në kolltuk dhe në prehrin e tij është një grua me flokë të zezë thuajse e zhveshur. Fytyra e saj nuk mund të shihet.

Ajo duket se po mban një telefon celular në dorën e saj, dhe Tolušić dyshohet se po konsumon kokainën.

Kryeministri Andrej Plenković tha të mërkurën se “rasti Tolušić’ ishte një përpjekje e pabesë për të destabilizuar qeverinë e tij, duke hedhur poshtë fotografitë e publikuara

“Ne kemi parë tashmë mesazhet e fabrikuara tekst midis prokurorëve të shtetit, gjyqtarët, kryeministrit, zëvendëskryeministrit, por ne nuk kemi parë asgjë si kjo më parë,” tha Plenkovic në fillim të mbledhjes së qeverisë, duke shtuar se sajimi i fotografive komprometuese të zëvendëskryeministrit  ishin kthyer në temën kryesore ditët e fundit.

 

Zjarr Tv Ad