Ozil më i paguari te Arsenal

0
224

Pas nënshkrimit me Mkhitaryan dhe Aubameyang, një tjetër lajm i mirë vjen për tifozët e Arsenal. Topçinjtë arritën marrëveshjen për zgjatjen e kontratës me mesfushorin gjerman, Mesut Ozil. Mesfushori gjerman, kontrata e të cilit skadonte në fund të sezonit, ndryshe nga Alexis Sanchez, u qëndroi besnik “topçinjve” dhe dje rinovoi zyrtarisht edhe për 3.5 vite të tjera. Rroga e re do t’i kalojë 300 mijë paundët në javë duke e bërë jo vetëm futbollistin më të paguar të klubit (12 milionë paund ose 13.6 milionë euro në vit neto), por edhe gjermanin më të paguar në histori. Fantazisti 29-vjeçar refuzoi 25 milionë euro në vit nga Guanzhuja në Kinë për të qëndruar në Europë.

/Ora News.tv/