Pacienti qëllon shokët e dhomës në spital

0
20

Një pacient ka qëlluar me armë brënda në ambjentet e spitalit në Pragë duke plagosur dy pacientë të tjerë. Incidenti ka ndodhur para mesnatës të së premtes në repartin  hematologjisë të Spitalit Universitar Vindohrady, ku tre pacientët  ndanin të njëjtën  dhomë. Policia çeke  thotë se një nga të plagosurit është në gjendje shumë serioze për jetën dhe se po vazhdojnë hetimet për të zbuluar shkaqet e kësaj ngjarjeje. Autori i sulmit u arrestua pasi infermierët arritën ta çarmatosin.