Pak orë para protestës, Ilir Meta mesazh qytetarëve: Të gjithë në këmbë! Koha është tani për të shpëtuar Shqipërinë

0
210
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kur na ndajnë edhe pak orë nga protesta e nesërme e opozitës, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është drejtuar me një mesazh të qartë qytetarëve, që të ngrihen në këmbë kundër të gjitha padrejtësive, duke përmendur rritjen e çmimeve, varfërisë apo shpopullimit.

“Të gjithë në këmbë kundër rritjes së çmimeve, kundër thellimit të varfërisë, kundër shpopullimit dramatik dhe kundër largimit të dhimbshëm të të rinjve!”, shkruan Meta në Facebook.

“Koha është tani për të shpëtuar Shqipërinë” mbyll mesazhin e tij kreu i Partisë së Lirisë

Zjarr Tv Ad