Panik në Memaliaj/ Zjarri përpin një sipërfaqe kullote

0
4

Një zjarr me përmasa të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe me kullotë dhe barishte, në fshatin Rabie të Njësisë Administrative Luftinjë, në bashkinë e Memaliajt.

Zjarri është konstatuar mëngjesin e sotëm, ku më pas kanë shkuar 6 forca të shërbimit zjarrfikës të bashkisë Memaliaj, dhe  forcat e Njësisë Administrative ku bënë të mundur stabilizimin e gjendjes.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, por nuk përjashtohet mundësia për një zjarrvënie të qëllimshme.