Panik në Milano, shembet “San Siro”

0
23

Panik në prag të supersfidës së Seria A mes Interit dhe Romës.
Sipas gazetës “Corriere della Sera” stadiumi ku do të zhvillohet takimi, “Giuseppe Meazza” ka pësuar lëkundje të tmerrshme, ku unaza e tretë e mitikut është spostuar me 5 centimetra.

Episodi ka ndodhur në ndeshjen e fundit me Atalantën, duke shkaktuar panik te tifozët. Kjo nuk është hera e parë që unaza e tretë ka luhatur në një farë mase, pasi kjo ngjarje u pa edhe në vitin 2003 gjatë një koncerti muzikor nga Vasco Rossi. Shtresa e tretë nuk është tërësisht e hapur për publikun, pasi ajo është e rezervuar për një seksion në Curva Sud që qëndrojnë larg tifozëve rival.