Panik në qiell/ 29 pasagjerë të plagosur

0
7

Njëzet e nëntë pasagjerë kanë marrë trajtim mjekësor për shkak të turbulencave të mëdha gjatë një fluturimit të avionit të “Turkish Airlines” drejt aeroportit ndërkombëtar “John F Kennedy” në SHBA. Zëdhënësi i aeroportit, Steve Coleman tha se katër pasagjerë u dërguan në spital pasi avioni u ul të shtunën rreth orës 5.35.  Njëri kishte një këmbë të thyer dhe të tjerët pësuan lëndime, plagë dhe prerje. Coleman thotë se shumica e udhëtarëve janë trajtuar brenda aeroportit. Departamenti zjarrfikës i qytetit të Nju Jorkut tha në Twitter, se të gjithë të plagosurit, dy prej të cilëve fëmijë, kishin pësuar lëndime jo të rrezikshme për jetën.