Parashikimi i motit-06 Gusht 2020(VIDEO)

0
16

Parashikimi i motit për ditën e sotme dhe për ditën e nesërme.

Sot pothuajse në të gjithë terrritorin Shqiptarë do të kemi reshje shiu, dhe një mot të kthjellë ku temperatura minimale mund të arrijë 17 gradë celcius, dhe temperatura maskimale do të jetë 28 gradë celsius.

Nesër moti paraqitet më i qetë, në pjesën veriore hasim dhe reshje shiu ndërsa në jug të vendit moti do të jetë i qëndrushem , dhe temperaturat do të jenê më të larta ,krahasuar një ditë më parë.