Pas tërmetit të djeshëm në Korçë, lëkundje të tjera gjatë gjithë natës

0
13

Lekundje te tjera termeti kane vijuar pergjate gjithe nates deri ne oret e para te mengjesit te sotem në të gjithë zonën e Korçës.

IGJEUM raporton se per daten 2 nentor jane regjistruar 8 termete te tjera, qe pasojne gjithe pasgoditjet e rena gjate dates 1 nentor

Banoret thone se i kane ndjere lekundjet, edhe pse magnituda nuk ka qene shume e forte. Me e forta e matur ka qene me magnitude 3.2, me epiqender afer Bilishtit.

Lekundjet pasojne goditjen e forte qe ndodhi mengjesin e djeshem me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter. Epiqendra e termetit ka qene 3 km ne Veri Lindje te Miras dhe 11 km ne Juglindje te Korçës.

Image