Pasuria e Kryemadhit në sitën e Prokurorisë së Posaçme, si përgjigjet Ilir Meta

0
198
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka komentuar hetimet e Prokurorisë së Posaçme për pasurinë e Kryemadhit, duke u shprehur se gjithçka është politikë dhe nuk përbën interes për të.

“Kjo nuk përbën asnjë interes për mua. Ajo është një zonjë e mrekullueshme dhe gjithçka tjetër është politikë dhe asgjë tjetër. Nuk kam asnjë informacion. Sa herë kam qenë në SPAK, kam dalë para gazetarëve.

Sa herë të më ftojnë do u bëj dhe disa pyetje serioze prokurorëve. Kanë kërkuar dhe një mandat tjetër. Ua ka kërkuar Arben Ahmetaj ato 60 mln eurot ku janë, por nuk i gjejnë dot. Se kanë parë firmën e Veliajt”, tha Meta.

Zjarr Tv Ad