“PD pak mundësi të fitojë Kukësin”, Elezi: Duan ta copëtojnë partinë, secili të marrë pjesën e vet

0
318
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ibsen elezi, ish-kandidant për drejtues të PD ka deklaruar Partia Demokratike e ka shumë të vështirë për të fituar zgjedhjet vendore të Kukësit më datë 24 shtator.

I ftuar në “Tirana Live”, ai ka thënë se kjo parti e ka të humbur si proces, pasi nuk është e organizuar.

Sipas Elezit, si Lulzim Badhe dhe Sali Berisha kanë si qëllim ta copëtojnë PD-në dhe secili të marrë pjesën e vetë, edhe kjo nuk është në të mirë të vendit.

“Bashkia e Kukësit është shumë e vështirë për t’u fituar, është e humbur. E ka shumë të vështirë. Dua të them këtë që PD dhe Rithemeli i duhej kohë për këtë proces. Mesa duket nuk janë marrë vesh palët dhe kanë dalë këtu. Palët janë pa frymë dhe ndërrojnë listat dy ditë përpara.

“Si mund ta rregulloj Basha një parti që e ka shkatërruar vetë. Ai thotë që më detyroi Berisha ta shkatërroi, por del dhe njëri më negativ.

Unë vazhdoj që t’i rri qendrimit tim që Zoti Basha dhe Zoti Berisha nuk kanë si objektiv të tyren ringritjen e Partisë Demokratike, por kanë si detyrë të tyre gjetjen e një strehimi politik e një strehe politike që në këtë rast nuk është në të mirë e vendit”, u shpreh ndër të tjera ai./abcnews.al

Zjarr Tv Ad